COOL me DOWN

By | 4/09/2016 01:25:00 PM 8 comments


"Style is wearing an evening dress to McDonald's, wearing heels to play football. It is personality, confidence and seduction."
- John Galliano


  Najmodniejsze kurtki w tym sezonie? Oczywiście bombery! Pierwsze kurtki w tym stylu powstały w trakcie I Wojny Światowej  i służyły lotnikom jako dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem okrycie wierzchnie. Od tamtej pory bomber ewoluował, zaczęto stosować różne tkaniny, wykończenia i zdobienia, stopniowo stał się popularny poza armią. Początkowo bombery były produkowane tylko w dwóch kolorach; sage green i midnight blue, ale obecnie dostępne są w całej palecie barw, dzięki czemu możemy je nosić na różne okazje i o każdej porze roku.
   Wiosną stawiamy na soczyste i wyraziste kolory, wszystko co doda nam i naszej stylizacji energii. Dlatego też wybrałam się ostatnio do sklepu z tkaninami z misją kupienia materiału na bomber o wyrazistej i energetycznej barwie. Udało się, ale jak tylko wróciłam do domu zaczęłam powątpiewać czy wybór koloru był trafiony. W trakcie szycia miałam moment kryzysu i nawet stwierdziłam, że do mojej kolekcji dołączy najbrzydszy bomber na świecie i zwyczajnie marnuję na niego czas. Mimo wszystko nie poddałam się i postanowiłam go dokończyć. Na efekt końcowy zapraszam poniżej:)

  Most fashionable jacket this season? Bomber! First bomber jackets were produced during First World War. They were commonly used by the airmen because they perfectly protected from wind and low temperature. Since that time they evolved a lot and became popular outside the army. Now they are produced in various fabrics and embellishments. At the beginning they were just in two colours; sage green and midnight blue, but nowadays we can find them in every colour we can imagine. We can wear them on any occasion and season.
   In spring we prefer to choose bright and vivid colours, therefore I went to the fabric store with the mission of buying some material in such colours. I found it, bought it and went home with an idea of sewing a bomber jacket. But after a while I started to regret my choice and I thought that the ugliest bomber in the world is going to join my collection. After a small crisis and few stitches I decided not to give up and I finished it. Check out below if you are interested in the final effect:)


Nowszy post Starszy post Strona główna

8 komentarzy:

 1. swietny bomber! taki nietypowy nie to co wszyscy te same :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Długo zastanawiałam się czy wybrałam odpowiedni kolor na mój bomber ale chyba ostatecznie mogę być z niego zadowolona:) gorąco pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Najbrzydszy bomber na świecie ? żartujesz ?? wlasnie jest najoryginalnieszym i najciekawszym bomberem na świecie ! te wszystkie przereklamowane zielenie, czy czarne już mi się przejadly, a w takim kolorze jeszcze nie widzialam- świetnie wyszedl ! noś go dumnie, wszyscy na pewno będą Ci go zazdrościć <3

  super wyglądasz ! Łobuziarrrra <3

  pozdrawiam :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie dziękuję za miłe słowa:) Ostatnio podrasowałam mój bomberek, wprowadziłam małe ulepszenia i teraz rzeczywiście mogę nosić go dumnie, może kiedyś się zbiorę i wrzucę zdjęcia;) serdecznie pozdrawiam:)

   Usuń